پرسش های متداول
چه کسانی می توانند در جشنواره وب ایران شرکت کنند؟
شرکت در جشنواره وب ایران برای کلیۀ اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای وب سایت، نرم افزار تحت وب و نرم افزارهای تلفن همراه هستند، مقدور است. برای ثبت نام کافی است تا به قسمت ثبت نام مراجعه فرمایید.
زمانبندی جشنواره وب ایران چگونه است؟
زمانبندی جشنواره وب و موبایل ایران به شرح زیر است:
5 دیماه شروع ثبت نام در جشنواره
18 دیماه شروع رای گیری مردمی
1 بهمن شروع داوری
23 بهمن ماه پایان داوری
25 بهمن ماه پایان رای گیری مردمی
28 بهمن اختتامیه
آیا پس از اتمام مهلت ثبت نام در جشنواره امکان ثبت نام وجود دارد؟
خیر، مهلت ثبت نام در جشنواره تنها تا تاریخ اعلام شده است و قابل تمدید نیست. البته بعد از این تاریخ امکان ثبت سایت و اپ برای نمایش در پروفایل ها و شرکت در جشنواره های سال های آینده امکان پذیر است
چطور مالکیت سایت یا اپ من مشخص میشود؟
تایید مالکیت وبسایت شما توسط کد تولید شده از طرف سیستم و قرار دادن آن در وبسایت شما به طوری که از آدرسی مانند http://www.example.com/jashnvare_verify.txt در دسترس باشد صورت میگیرد. در مورد نرم افزار های موبایل باید این کد را در توضیحات مارکت برنامه خود قرار دهید. فروشگاه هایی که هم اکنون پشتیبانی میشوند، گوگل پلی، کافه بازار، itunes ، سیب استور و فروشگاه مایکروسافت هستند. فروشگاه های دیگر به مرور اضافه خواهند شد.
کد را در محل مناسب قرار دادم ولی تایید نمیشود،چکار کنم؟
ابتدا از درستی کد مطمئن شوید. دقت کنید گاهی هنگام آپلود یا درج فایل در هاست ها مشکلاتی نوشتاری (کدینگ) و فاصله های اضافی پیش می آید. همچین متاسفانه به علت مشکلات شبکه ای و یا فایروال ممکن است سرور جشنواره نتواند به سایت شما دسترسی پیدا کند، در این صورت پشتیبانی را در جریان قرار داده و شکیبا باشید.
سایت خودم را ثبت کردم و تایید مالیک انجام شد، حالا چکار کنم؟
دایرکتوری جشنواره محیط خوبی برای معرفی سایت شماست. حالا شما یک پروفایل عمومی دارید که میتوانید نسبت به تکمیل اطلاعات آن اقدام کنید. همچین به شما توصیه میکنیم برای سایت خود یک گروه انتخاب کنید و در جشنواره شرکت کنید. فقط کافیست دکمه شرکت در جشنواره را فشار دهید و منتظر تایید کمیته آثار باشید. دقت کنید پس از این مرحله نمیتوانید گروه خود را تغییر دهید.
تایید کمیته آثار طولانی شده ممکن است مشکلی پیش آمده باشد؟
خیر، تایید کمیته آثار به علت تعداد زیاد وبسایت ها و اپلیکیشن ها ممکن است طولانی شود. از آنجایی که تایید کمیته آثار آخرین مرحله شرکت در جشنواره است، نگرانی وجود ندارد و این کار تا قبل از شروع داوری انجام خواهد شد. اگر مساله‌ای وجود داشته باشد، حتما از طرق مختلف به شما خبر خواهیم داد.
چطور اعضای تیم اثر را اضافه کنم؟
در قسمت ویرایش مشخصات اثر امکان اضافه کردم اعضای تیم وجود دارد. کافیست ایمیل فرد مورد نظر را وارد کنید. اگر این فرد از اعضای سایت باشد درخواست شما در پروفایل او قابل مشاهده خواهد بود و میتواند قبول یا رد کند. اما اگر این فرد عضو نباشد ایمیلی مبنی بر "عضویت در سایت به عنوان عضو تیم" برای فرد ارسال خواهد شد.
اسکرین‌شات وبسایت مشکل داره؟
باید در پروفایل اثر درخواست اسکرین شات جدید رو بزنید و به این ترتیب درخواست شما در صف دریافت اسکرین‌شات جدید قرار می گیره و بعد از این اقدام شما تا یک روز امکان درخواست اسکرین شات جدید ندارید.
کد بنر رای گیری مردمی را از کجا بر دارم؟
اگر اثر شما تایید شده باشه، می تونید بنر رو از مسیر زیر پیدا کنید:
داشبورد> پروفایل عمومی > بنر رای گیری مردمی
لوگو سمت راست در گوشه ی بالا سمت راست سایت شما قرار خواهد گرفت و لوگو سمت چپ در گوشه ی بالا سمت چپ قرار خواهد گرفت.
کد مورد نظر بایستی در داخل تگ body قرار داده شود.