درباره جشنواره
جشنواره وب ایران
جشنواره وب ایران در سال ۱۳۸۷ برای اولین در ایران برگزار شد. این جشنواره هر ساله از میان سایت های فعال در تمامی حوزه های وب و در گروه های مختلف یک سایت را به عنوان سایت برتر سال معرفی میکند. این جشنواره توسط شایان شلیله بنیانگذاری شد و پس از چندین سال برگزاری به صورت شخصی مدیریت ان به کانون کارآفرینی ایران واگذار شد. و در حال حاضر توسط افرادی مدیریت و برنامه ریزی میشود که به صورت داوطلبانه برای توسعه وب فارسی با جشنواره وب ایران همکاری میکنند.
جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران
جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران در سال ۱۳۹۱ توسط میلاد احرامپوش و محسن براتی راه اندازی و تاسیس و برای اولین بار در ایران برگزار شد. جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران، بزرگ ترین جشنواره در زمینه اپلیکیشن های تلفن همراه در ایران محسوب شده و هر ساله هزاران اپلیکیشن فارسی برای کسب عنوان بهترین اپلیکیشن فارسی سال در این رقابت ثبت نام می کنند.
پس از ادغام جشنواره ها. میلاد احرامپوش به عنوان دبیر علمی این جشنواره وب و موبایل ایران فعالیت می کند.
همکاری مشترک جشنواره وب ایران و جشنواره اپلیکیشن های موبایل
برگزار کنندگان جشنواره وب ایران و جشنواره اپلکیشن های موبایل از سال ۱۳۹۲ تصمیم گرفتند تا به منظور هم افزایی بیشتر هر دو جشنواره را در هم ادغام کنند. به همین منظور این همکاری ابتدا با یکی کردن زمان برگزاری و در سال های بعد با برگزاری کنفرانس وب و موبایل ایران به صورت هم زمان به صورت یکپارچه عملی شد. امسال همزمان با نهمین دوره برگزاری جشنواره، تصمیم بر یکپارچه سازی دایرکتوری های جشنواره وب ایران و جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران گرفته شد و امید است در ادامه این مسیر نیز شاهد همکاری های بیشتر در این خصوص باشیم.
بنیانگذاران
شایان شلیله
بنیانگذار جشنواره وب
میلاد احرامپوش
بنیانگذار جشنواره موبایل
برگزار کننده جشنواره
انجمن صنفی کارفرمایی کسب و کار اینترنتی در آذرماه سال 1392 راه اندازی شده است. هدف از تشکیل این انجمن پیگیری مشکلات و دغدغه های صنفی کسب و کارهای اینترنتی است. هم اکنون بیش از 600 وب سایت عضو این تشکل غیر دولتی شده اند. بنا بر پیشنهاد بنیانگذاران جشنواره وب و موبایل ایران از 1394 این رویداد توسط انجمن برگزار می گردد.
تیم اجرایی
رضا الفت نسب
دبیر جشنواره
سید حسین هاشمی
مدیر پروژه جشنواره
کسرا فخاری
عضو تیم فنی
سینا جناب
مدیر پروژه کنفرانس